Spatii si amplasare

Cladirea After school  este stucturata incat sa raspunda programului. Exista spatii pentru efectuarea temelor, odihna, servirea mesei, dar si un loc destinat jocului.

In perioada de timp destinata programului de After School, se urmareste completarea procesului educational si dezvoltarea multilaterala a  copilului. Copiii gasesc un sprijin pentru rezolvarea temelor, dar si aflarea de noi informatii, ce au ca scop: alimentarea curiozitatii si stimularea interesului pentru studiul individual si aprofundat.

Pe langa efectuarea temelor, noi ne canalizam atentia si asupra dezvoltarii  partii socio-afective a personalitatii,  pe cunoasterea copilului ca fiinta unica si cu dorinte de afirmare, pe conturarea unei personalitati apte sa raspunda provocarilor lansate de societatea moderna, si in continua schimbare.

Programul After School desfasurat intre orele 11.30 – 17.30 presupune:

• preluarea copilului de la scoala
  • servirea mesei de pranz
  • program de relaxare sau somn ( decizia apartine parintiilor)
  • efectuarea temelor sub indrumarea unui cadru de specialitate
  • servirea gustarii
  • desfasurarea unor optionale
  • plecarea acasa a copiilor

Taxe: 600 lei ( include masa si gustarea)

650 lei ( include masa, gustare si transportul de pranz)

Gradinita Sophia este amplasata in zona de sud a Ploiestiului (spitalul Schuller) si ofera copiilor dumneavoastra atat un cadru instructiv-educativ, la cel mai inalt nivel, cat si activitati creative si recreative proprice dezvoltarii armonioase cat si siguranta securitatii lor.

Spatiul:

• cladire noua si moderna,
  • sali de clasa foarte spatioase si luminoase,
  • sala de mese,
  • curte special amenajata pentru copii,
  • dormitor modern
  • cabinet medical